Jest to powiązanie kilku zabaw w jedną:

  • podchodów
  • gry przygodowej - komputerowej lub RPG
  • balu przebierańców
  • teatru improwizacji
  • imprezy na orientację
W danej grze uczestniczy od kilku do kilkudziesięciu osób. Gracze przebierają się
w stroje i otrzymują podstawowe wiadomości, wyposażenie i mapy potrzebne do rozpoczęcia przygody. Podczas zabawy gromadzą dodatkowe informacje i na ich podstawie starają się rozwiązać zadanie które jest tematem danej gry. 

Przed każdą przygodą dla uczestników przeprowadzane będzie szkolenie wprowadzające w świat gry. Tak przygotowani gracze podzieleni na grupy wyruszają na teren gry. Terenem na jakim rozgrywać się mogą gry to pomieszczenia w budynku, ogródki, parki lub nawet w przypadku dużych gier kawałek lasu. 


SCENARIUSZE:
- Scooby Doo 

- Klejnot Nilu
- Ucieczka z zoo
- Zamek ninja
- Czerwony kapturek
- Wioska smerfów
- Piraci
 

 

 

Nikt nie powiedział że dorośli nie powinni mile spędzać czasu. Jakże często we własnych domach nie mamy miejsca czy czasu by zagrać w ulubione gry. Specjalnie dla takich osób mamy dwa większe stoły i będziemy oferować kilka gier towarzyskich w naszej wypożyczalni. Oto kilka najbardziej znanych. 

Rummikub to specjalna wersja znanego chyba każdemu karcianego remika. Tutaj za miast kart mamy ponumerowane płytki w kilku kolorach. Celem gry jest wyłożenie wszystkich płytek na stół. Wymaga to koncentracji, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. Jest to dobra gra dla całej rodziny, niezależnie od zainteresowań. 

Scrabble najpopularniejsza na świecie gra w słowa. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy. Celem graczy jest jak najlepsze wykorzystanie wylosowanych siedmiu płytek z literami posiadającymi różną liczbę punktów. Litery układane są na planszy w słowa w formie krzyżówki. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów przypisanych poszczególnym literom. Punkty pomnażać można poprzez ułożenie słowa na specjalnych premiowanych polach. Gra rozwija słownictwo i znajomość reguł językowych u dzieci oraz intelekt każdego niezależnie od wieku. 

Eurobusiness to gra, która została wylansowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki w połowie lat trzydziestych ubiegłego stulecia przez firmę Parker Brothers Inc. Szeroko spopularyzowana w Europie cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Stanowi szczególnie interesującą rozrywkę dla młodzieży i dorosłych, rozwija żyłkę handlową i dalekowzroczność w interesach. Zwycięzcą jest gracz, który po upływie ustalonego czasu gry posiada największy majątek. Przy ustaleniu tego majątku sumuje się gotówkę oraz wartości wszystkich posiadłości. 

Dostępne są również : szachy, warcaby, go, domino czy zwykłe karty do gry. Bazę gier będziemy stale rozbudowywać.